Akıllı Ev Çözümleri

akilliev

Akıllı Ev ÇözümleriEvinizi Dilediğiniz Yerden Kontrol Edin

Akıllı telefonunuz ya da tabletinizden, dilediğiniz yerden evinizin tüm özelliklerini oda oda kontrol edebilirsiniz. Yerden ısıtmanızı eve gelmeden çalıştırabilir, tüm prizlerinizi uzaktan kontrol edebilirsiniz. Ayrıca koşullara göre otomatikleştirip sistemin kendi kendine çalışmasını da sağlayabilirsiniz. Yaşam konforu düşünülerek planlanan akıllı ev sistemleri, kablolu otomasyon standardı KNX altyapısı ve KNX cihazlarıyla özel olarak tasarlanır.

Otomasyon Anahtarları

Klasik Anahtarlar

Akıllı ev sisteminizi istediğiniz senaryoya göre programlayabilirsiniz.

Atmosfere göre aydınlatma senaryoları oluşturarak ışıklarınızı dilediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.

Dışarıdayken bile evdeymiş izlenimi yaratabilirsiniz. Panjurların ve ışıkların, evde birisi dolaşıyormuş gibi otomatik olarak sırayla açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Her odada bulunan termostatlı akıllı anahtar, ortam sıcaklığını ölçerek belirlediğiniz seviyeye getirmek için klimanızı ya da yerden ısıtmanızı otomatik olarak kontrol eder.

Evden çıkarken tek tuşla tüm ışıkları ve prizleri kapatın. Üstelik sürekli çalışması gereken buzdolabı ve derin dondurucunuz çalışmaya devam etsin. Dilerseniz panjur ve iklimlendirmeyi de ekleyerek tüm sistemi kontrol edin.

Hava istasyonundan alınan bilgilere göre dışarıda yağmur başladığında ya da rüzgar belirli bir seviyeye geldiğinde panjurlarınızın otomatik olarak kapatılmasını sağlayın.

Işıklarınızın ve panjurlarınızın belirli zamanlarda açılıp kapatılmasını sağlayarak enerji tasarrufunuzu otomatikleştirin.